Berdych s Plíškovou excelují. Už jsou v semifinále

04.01.2019
Kdo by to byl řekl, že se Tomáš Berdych hned po svém návratu na kurty (více jak půl roku nehrál) dostane na prestižním turnaji až do semifinále. To u Karolíny Plíškové se věřilo, že by se postup mezi nejlepší čtyřku mohl povést. I když především v ženském tenise, který je hodně vyrovnaný, se nedá už skoro nic předvídat.

Ve čtvrtfinále v katarském Dauhá čekal na Berdycha Francouz Herbert, který předtím porazil nasazenou dvojku Rakušana Thiema. Český tenista se toho ale nezalekl a první set zvládl s přehledem 6:2. Hned na začátku druhé sady vzal Berdych soupeři podání a náskok si udržel až do konce - 6:4.
V semifinále se český tenisová jednička střetne s Italem Cecchinatem. S dvacátým hráčem světa se dosud ještě na kurtu nepotkal.

Mezi posledními čtyřmi je i Karolína Plíšková. Na turnaji v australském Brisbane zažila proti domácí Tomljanovičové zápas, který by se dal pojmenovat: "jednou jsi nahoře, jednou dole, pak zase stoupáš vzhůru". První set zvládla česká tenistka v pohodě v poměru 6:1. Hodně jí pomohlo skvělé podání, dala osm es. Ve druhé sadě se to ale obrátilo, Plíšková dvakrát ztratila své podání a též prohrála 1:6. Nijak jí to však nezlomilo a díky opět kvalitnímu servisu (šest es), to byla zase ona, kdo dominoval - 6:1.
"Byl to zvláštní zápas. Snad nikdy jsem nehrála zápas, v kterém každý set utekl tak rychle, ale je to tady rychlé a to se stává. Rozhodly začátky setů, ty byly důležité. Můžu být spokojená se servisem," řekla Plíšková ještě na kurtu.
V semifinále jí čeká Chorvatka Vekičová.