reklama

Berdych s Plíškovou budou bojovat o tituly. Peschkeová už ho získala

05.01.2019
Díky nízkému umístění v žebříčku ATP (až 71.) by se Tomáš Berdych do hlavní souteže na turnaji v katarském Dauhá přímo nedostal, musel by hrát kvalifikaci. On však požádal o divokou kartu a organizátoři si teď za to mohou děkovat. Český tenista je už ve finále.
Tohoto skvělého úspěchu dosáhl po vítězství nad Italem Cecchinatem 7:6, 6:3. V boji o trofej pro vítěze se střetne se Španělem Bautitou, který překvapivě porazil světovou jedničku Novaka Djokoviče 3:6, 7:6, 6:4.


Semifinálový zápas se ale pro českou tenisovou mužskou jedničku nevyvíjel zpočátku moc dobře. Ital vzal Berdychovi podání a vedl 4:2, českému hráči se však povedlo si servis vzít zpátky a poté ve zkrácené hře získal první sadu.
Ve druhém setu to byl naopak Berdych, kdo jako první získal soupeřovo podání. Tento bodový náskok pak dokázal udržet až do konce.
Do finále může jít Berdych s vědomím, že s Bautistou má pozitivní vzájemnou bilanci, během šesti utkání ho čtyřikrát porazil.

To ale není vše, i v australském  Brisbane bude finále s českou účastí. Karolíně Plíškové se v semifinále podařilo porazit Chorvatku Vekičovou 6:3, 6:4 a o titul se utká s Tsurenkovou z Ukrajiny.
Plíšková ztratila s Chorvatkou v prvním setu hned na začátku své podání, pak ale dokázala naopak dvakrát získat soupeřčin servis a sadu dotáhla do vítězného konce.
To samé se opakovalo i ve druhém dějství. Vekičová pak dokázala odvrátit tři mečboly, ale ten čtvrtý už Plíšková proměnila.

Tím ale české tenisové úspěchy nekončí.
Americko-český tenisový pár Nicole Melicharová, Květa Peschkeová získal na tom samém turnaji titul, když ve finále porazil tchajwanské sestry Čchan Jüng-žan a Čchan Chao-ching.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíSport.cz