Berdych poskočil v žebříčku o dvacet míst. Blíží se k první padesátce

11.02.2019
Tomáš Berdych se sice na turnaji ve francouzském Montpelier do finále nepodíval, přesto se dnes posunul ve světovém žebříčku o dvacet míst! Nyní je tak na 59. místě. Pomalu se tak vrací vzhůru k pozicím, na kterých byl dlouho usazen, než ho posihly zdravotní potíže.

Česká tenisová jednička prozatím zažívá skvělý rok. Finále v Dauhá, osmifinále na Australian open a nyní semifinále v Montpelier.
Ve Francii se mezi poslední čtyři probojoval po vítězstvích nad Němcem Bachingerem (5:7, 6:3, 6:3), Francouzem Pairem (6:2, 6:0) a Srbem Krajinovičem (7:6 (7:3), (6:7 (5:7), 7:5).
V semifinále ho čekal domácí Pierre-Hugues Herbert. První set se našemu hráči vůbec nepovedl, dvakrát ztratil podání a za 39 minut i celý set. Druhá sada už byla vyrovnanější, až za stavu 5:5 prolomil Francouz Berdychovi servis a došel si pro vítězství.

O víkendu však přesto český tenis zažil vítězství. Roman Jebavý spolu s Argentincem Andrésem Moltenim vyhráli antukový turnaj ve Španělské Córdobě. Ve finále porazili nejvýše nasazené domácí tenisty Maxima Gonzáleze a Horacia Zeballose 6:4 a 7:6. Pro Jebavého s Moltenim je to druhý společný titul. Ten první získali vloni na antuce v Kitzbühelu.

Díky víkendovému úspěchu se Jebavý v žebříčku čtyřhry posunul o deset míst na 48. příčku.

Co se týká ženského rankingu, největší změnu zazanamenala z našich hráček Kateřina Siniaková, i když žádný "klasický" turnaj nehrála. Nastoupila totiž za český fedcupový tým proti Rumunsku. Její bilance jedna výhra, dvě prohry (dvouhra, čtyřhra) jí moc radosti do nového týdne nepřinesla. A teď ještě na žebříčku WTA klesla o šest míst...