reklama

Běda mužům, kterým žena vládne! Olomouc se posily nedočká

08.01.2019
Všechny prvoligové fotbalové kluby už zahájily zimní přípravu a navíc u nich probíhá čilý ruch, co se týká změn v hráčském kádru. I v Olomouci věřili, že v tuto chvíli už na tréninku přivítají novou posilu. Jenže nakonec k dohodě mezi hanáckým klubem a obráncem z Balkánu  nedošlo. Jednání nezkrachovalo na financích či třeba nejistém zdravotním stavu hráče, jak se občas stává, tentokráte za tím hledejmě ženu.
Manželka vyhlédnuté posily na poslední chvíli řekla stěhování do Česka: ne!


V Sigmě jsou z toho hodně zklamaní a rozpačití. Věřili, že angažováním tohoto nejmenovaného fotbalisty tak vyřeší obsazení druhého stoperského místa vedle Václava Jemelky. Balkánský hráč byl ideální i proto, že to byl levák, zatímco Jemelka hraje pravou. I proto odmítli v Olomouci jednat o příchodu Tomáše Hájka z Plzně či Lukáše Pokorného ze Slavie.

V Olomouci tak dosavadní hráči přivítali jen nadějné juniory, kteří se pokusí během zimní přípravy dostat do kádru pro jarní odvety. Ty nebudou pro Sigmu jednoduché, protože jí vůbec nevyšel podzim. Je až čtrnáctá, což je velký sešup, když si uvědomíme, že v loňském ročníku skončila na 4. mítě a dostala se do evropských pohárů. "Zažili jsme euforii umístěním v minulé sezoně, pak třešničku na dortu v podobě dvojutkání se Sevillou a následně zase půlrok hrůzy. Faktem je, že dneska máme barážové umístění, takže situace není ideální a musíme udělat maximum pro to, abychom ho co nejdříve opustili," říká k situaci svého týmu trenér Václav Jílek.

Sigma se v zimní přípravě střetne především se slovenskými týmy, na přelomu ledna a února se vydá na soustředění do Turecka.

program zimní přípravy
12. ledna (12.00): Trenčín – SK Sigma Olomouc (hř. Trenčín)
12. ledna (14.00): Trenčín – SK Sigma Olomouc (hř. Trenčín)
16. ledna (17.00): Slovan Bratislava – SK Sigma Olomouc (hř. Bratislava)
19. ledna (13.30): SK Sigma Olomouc – Ružomberok (Andrův stadion, hřiště bude upřesněno)
23. ledna (13.00): SK Sigma Olomouc – Jihlava (Andrův stadion, hřiště bude upřesněno)
25. – 3. února: herní soustředění v Turecku (3 zápasy)
9. února: SK Sigma Olomouc – Jablonec (1. jarní mistrovský zápas)
Autor: Alex Neugebauer/DomácíSport.cz