Baník s Barošem vyloupil Zlín. Napravil tak porážku se Spartou

21.09.2018
Souboj čtvrtýho s pátým nepřinesl v první půli zrovna záživný fotbal. Ve druhém poločase už si diváci přišli, co se týká gólů, na své. Avšak s poměrem branek nebyli zlínští fanoušci příliš spokojeni...

Zlín - Ostrava 1:2 (0:0)

Do zajímavé akce se v první půli dostal ve 26. minutě domácí Bartošák, ale z výhodné pozice minul. Ostrava se předvedla až ve 37. minutě. Baroš našel hlavičkou Filla, ten ale z malého vápna trestuhodně netrefil branku. Ostravští si za pár minut role prohodili, ale ani Baroš v pozici střelce nebyl přesný.
To se změnilo v 62. minutě. Holzer přihrál právě Barošovi, který si lehce poradil se zlínskou obranou i brankářem Dostálem a zakončoval do zcela odkryté branky – 0:1.
Za tři minuty už dokonce vedli hosté o dva góly. Hrubý rozehrál roh a na míč si nejvýše vyskočil Pazdera, který umístěnou střelou k tyči zlínské branky zvyšoval na 0:2.
Zlínští konečně zabrali, ale slibné šance Poznara i Beauguela ostravského gólmana Laštůvku nepřekvapily.
Domácí se dočkali až v 83. minutě, kdy Železník prodlužoval na Beauguela, který dostal míč do sítě – 1:2.

Více už ale domácí nedokázali, a tak se Ostrava díky třem bodům za výhru dotáhla právě na Zlín.

Branky: 83. Beauguel (Železník) – 62. Baroš (Holzer), 65. Pazdera (R. Hrubý)
Karty:   18. Bartošák (ZLN), 90+2. Bačo (ZLN), 90+7. Hronek (ZLN) – 52. Stronati (OVA)

FC Fastav Zlín: S. Dostál – Bačo, P. Buchta, Gajič – Matejov, Podio, Lu. Holík (55. Hronek), Jiráček (83. Železník), Bartošák (76. Li. Holík) – Beauguel, Poznar.
FC Baník Ostrava: Laštůvka – Pazdera, Šindelář, Stronati, Fleišman – Fillo, Jánoš, R. Hrubý (85. Procházka), Holzer – Baroš (75. O. Šašinka), Diop (90+3. Mešaninov).