reklama

Atleti Staněk s Hejnovou jsou ve finále MS

03.10.2019
Konečně se česká atletická výprava dočkala, budeme mít své zástupce i ve finále. Mezi nejlepší závodníky svých disciplín se probojovali Zuzana Hejnová a Tomáš Staněk.

Popáté za sebou se dostala Hejnová do finále světového šampionátu na trati 400m překážek. Ve svém semifinále skončila druhá v čase 54,41.
"Bylo to hrozně těžké. Abych pravdu řekla, myslela jsem si, že jsem třetí a že budu čekat na čas. To by bylo hodně blbé kvůli dráze. Takže jsem šťastná, že to dopadlo,“ podotkla Hejnová. "Raději bych měla pátou dráhu, v které jsme běžela nyní, než devátou, kterou mi přisoudili v rozběhu. Myslím si, že čtyřka, pětka nebo šestka mě určitě nečeká. Ale rozhodně lepší trojka nebo sedmička, než být v devítce. Uvidíme, jak to rozlosují, ale dělala jsem všechno pro to, abych postoupila přímo,“ dodala Hejnová.

Na finále může pomýšlet i koulař Tomáš Staněk. Limit 20,90 m překonal až třetím pokusem. Po druhém hodu mu scházelo k limitu 17 cm. Pokud by se posledním pokusem nezlepšil, do finálové dvanáctky by se nedostal. "U toho třetího jsem si říkal: ‚Tak vabank.‘ Zase jsem to netrefil na prsty, ale tím, že to bylo rozjetý, tak to přelítlo čáru,“ oddechl si 28letý závodník.

Hejnová se ve finále představí zítra ve 20:30 hodin. Staněk bude bojovat o medaile o den později v 19:30.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíSport.cz