reklama

Ani Baroš, ani Řepka. Největším kostilamem byl sparťanský hromotluk Kweuke

04.10.2018
Ostravský fotbalista Milan Baroš si dnes od disciplinární komise vyslechl trest za nedělní vyloučení v zápase se Slavií. Strahovský fotbalový tribunál mu za faul na Tomáše Součka a následné vulgární nadávky vůči hlavnímu a čtvrtému rozhodčímu napařil stopku na pět zápasu a pokutu 150 tisíc korun.
Původně se uvažovalo i o zastavení činnosti na devět měsíců, protože to bylo podle disciplinárky ze strany hráče Baníku velké pochybení. Nakonec však po půlhodinovém projednávávní se dospělo k menšímu trestu.
"Jsme přesvědčeni, že v případě takové osobnosti, jakou Milan Baroš bezesporu je, jde o adekvátní trest, jímž komise dává ostatním hráčům jasný signál, aby se podobné excesy v našem fotbale neopakovaly," tlumočil mluvčí disciplinární komise Štěpán Hanuš názor strahovského tribunálu.

Trest na pět zápasů je dost, přesto v minulosti už udělila disciplinární komise flastr i na více utkání.

12 - Na tolik zápasu dostal v květnu 2013 stopku sparťanský útočník Leonard Kweuke. "Moc mě to mrzí, je mi to opravdu líto," řekl hned po zápase tento hromotluk, když se dozvěděl, že při souboji zlomil nohu obránci Mladé Boleslavi Radku Dosoudilovi. Mladoboleslavský hráč se podrobil operaci a do fotbalu se vrátil po půl roce.

8 - Tento zápasový trest vyfasovali dva hráči. Teplický Milan Matula v srpnu 2009 za úder loktem a fotbalista Mladé Boleslavi Nikolaj Komličenko v loňském roce za tentýž přečin. Později jim byl trest zkrácen na šest zápasů.

7 - enfant terrible českého fotbalu Tomáš Řepka byl častým návštěvníkem disciplinární komise. Sedmizápasový trest obdržel tento sparťanský obránce před jedenácti lety za urážku rozhodčího a napadení pořadatele. Jistě máme ještě v živě paměti, jak v přímém přenosu bouchl do kamery, když odcházel naštvaně po vyloučení do kabiny.

6 - O zápas méně si nezahráli Petr Švancara, který v dresu Slovácka před deseti lety udeřil soupeře loktem. Za hrubý faul dostal stejný trest jeho oddílový kolega (ale o tři roky později) Václav Ondřejka .
Původně vyfasoval šestizápasovou stopku teplický obránce Petr Lukáš, ale později mu byl trest v roce 2008 snížen na čtyři utkání.

Podle datumů u vyjmenovaných hříšníků vyplývá, že v poslední době nedochází k velkým excesům, až teď to narušil Milan Baroš.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíSport.cz