reklama

Američané v tom mají jasno. Češi získaji na olympiádě deset medailí

26.07.2019
Společnost Gracenote Sports, která pravidelně odhaduje výsledky na olympijských hrách, předpověděla, že Česká republika získá za rok v Tokiu deset medailí. Pokud by to tak opravdu dopadlo, byl by to stejný počet cenných kovů, jaký získala česká výprava na poslední olympiádě v Rio de Janeiru.

Američtí analytici přisoudili zlatou medaili veslaři Ondřeji Synkovi. V 37 letech by tak mohl tento pětinásobný mistr světa zkompletovat svou olympijskou sbírku, protože už dříve získal dvě stříbra a jeden bronz.
Pro vítězství by si měl v olympijském závodě dojet i vodní slalomář Jiří Prskavec, který před třemi lety získal v Brazílii bronz.
A třetí zlatou medaili předpovídají Američané nespecifikovanému tenisovému ženskému páru. Zde se nabízí např. dvojice Barbora Krejčíková - Kateřina Siniaková. Případně by se mohlo povést dojít až na vrchol letošní wimbledonské vítězce ve čtyřhře Barboře Strýcové, např. s Karolínou Plíškovou, Petro Kvitovou či letošní kometou Markétou Vondroušovou.
Českým tenistkám se hodně věří, kromě zlaté medile by další pár měl získat i bronz.

Stříbrnou medaili si prý z japonské metropole odvezou kanoista Martin Fuksa a kajakář Josef Dostál. Českou jistotou v zisku medaile bývají střelci, ani na ně tak odborníci nezapomněli. Druhý by měl skončit skeetař Tomáš Nýdrle.

"Jen" s bronzem by se měl spokojit poslední olympijský vítěz judista Lukáš Krpálek, který po svém životním triumfu přestoupil do nejvyšší váhové kategorie. V novém olympijském sportu - sportovním lezení si pro bronzový kov vyšplhá Adam Ondra. Třetí by měla skončit veslařská dvojka bez kormidelníka Jakub Podrazil, Lukáš Helešic.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíSport.cz