reklama

Český hokej dál klesá ke dnu. Naše hvězdy budou makat na farmě

02.10.2018
Nový ročník NHL začíná za dva dny, ale už teď chodí ze zámoří pro český hokej jedna špatná zpráva za druhou. V podstatě každý den nějaký klub oznámí, že posílá českého hráče na farmu.

Dnes např. oznámil na twitteru New York Islanders, že útočník Jan Kovář začne sezonu v záložním týmu v Bridgeportu. Je pravda, že Kovář doteď v NHL nepůsobil, ale přece jenom se čekalo, že jako velká hvězda KHL si místo v prvním týmu vybojuje.
Velké jméno si v Rusku vydobyl i brankář Pavel Francouz. Měl možnost dál v Kontinentální lize pokračovat a za lepší plat. On se však rozhodl pro zámoří. A i když v přípravě nepodával špatné výkony, přesto ho Colorado Avalanche poslalo na farmu.
V Coloradu Eagles bude s reprezentačním brankářem působit i Martin Kaut, který se také trenérům zatím do sestavy nehodí.

A můžeme pokračovat.
Filip Chlapík, Filip Zadina a Jakub Zbořil jsou v Česku vnímáni jako velcí talenti, jenže jejich zámořské kluby (Ottawa, Detroit, Boston) je zatím nevidí jako hráče, kteří by měli na to naskočit do nejlepší ligy světa.
Na farmu byli posláni i brankář Marek Mazanec a obránce Libor Hájek. Z kempu New York Rangers zamířili na farmu do Hartfordu.
Ve dvojici zamířili do záložního týmu obránci Michal Moravčík a David Sklenička. Montreal je poslal rozehrát do Lavalu.
Pro San Jose zatím není dost dobrý útočník Lukáš Radil, to samé vnímají ve Philadelphii u Davida Kašeho. Nejinak je tomu u Filipa Pyrochty (Nashville).
Stejně jako vloni má problémy se dostat do prvního týmu ve Vegas Tomáš Hyka, opět začne nový ročník v druhé nejvyšší zámořské lize.

Vypadá to, že letos bude v AHL hodně slyšet čeština, protože tam míří i Lukáš Jašek, Josef Kořenář, Dominik Mašín, Miroslav Svoboda a Ondřej Vála.

Někteří čeští hokejisté, když se dozvěděli, že se nedostanou do prvního týmu, rozhodli se vrátit do Evropy. Týká se to Lukáše Dostála či Jana Jeníka.

Následující týdny či měsíce ukáží, kteří z našich hráčů začínající sezonu v AHL, se dostanou do prvního týmu. Ale pravděpodobně to bude nastálo jen malé procento...
Autor: Alex Neugebauer/DomácíSport.cz