reklama

Nováček první ligy vstoupil do přípravy. Kapitán se chce vyhnout záchranářským problémům

10.06.2019
Jen dva týdny volna si užili fotbalisté Českých Budějovic. Ale jistě je to nijak nemrzelo, protože je nyní pro ně důležité se pořádně připravit na nováčkovskou sezonu v první lize.

Jihočeši se do nejvyšší soutěže vrací po čtyřech letech. A podle trenéra Davida Horejše se pokusí v příští sezoně obstát převážně s týmem, který si postup vybojoval. To však neznamená, že by na jih Čech nepřišly nějaké posily. "Začínáme teď z toho důvodu, protože někteří hráči k nám přijdou na zkoušku a chceme je poznat. Pět týdnů na přípravu je tak akorát. Kluci dostali volno hned po posledním kole v Třinci a věřím, že si odpočinuli. Někdo ještě dostal týden dovolené, což je třeba Filip Havelka, který si plnil reprezentační povinnosti," uvedl Horejš.

Dvaačtyřicetiletý kouč si v prvním týdnu přípravy otestuje dva hráče - útočníka Bastiana Ayongu z Příbrami a ofenzivního záložníka Tomáše Froněka z Chrudimi. "Chceme mužstvo posílit a hledáme hráče, kteří budou mít na to, aby nastupovali v základní sestavě. Věřím, že k nám minimálně pět nových fotbalistů přijde," sdělil trenér.

Naopak už v Českých Budějovicích zatím nepočítají s Matějem Helešicem, který se vrátil do Baníku Ostrava, odkud na jihu Čech hostoval. I když Horejš naznačil, že by si přál, aby se tento 22letý obránce zpátky do Budějek vrátil. "Zájem o něj máme, odehrál tu výbornou sezonu, hodně nám pomohl," řekl Horejš.
Stoprocentně už však za jihočeský klub nenastoupí zkušený záložník Peter Grajciar. Horejš mu řekl na rovinu, že by neměl v týmu takovou roli jako ve druhé lize, i proto se obě strany dohodly na ukončení spolupráce.

Příprava Českých Budějovic bude probíhat především v domácích podmínkách. V tuto chvíli mají Jihočeši naplánovaných sedm přátelských zápasů, např. i s mistrovskou Slavií.

Kapitán Českých Budějovic Jiří Kladrubský věří, že se jeho mužstvo vyhne skupině o záchranu. Rád by případně zakončil kariéru úspěšnou sezonou. "Těším se. Možná je to můj poslední rok. Hlavně ale zase budeme hrát proti těm nejlepším týmům a na to se opravdu moc těším," řekl ČTK Kladrubský.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíSport.cz