reklama

Mrázek obdržel šest branek, Pastrňákův Boston vyhrál i druhý zápas

13.05.2019
Pozornost hokejových fanoušků je upřená nejen na probíhající mistrovství světa, ale samozřejmě i na play-off NHL. Ve finále Východní konference se zatím velmi daří Bostonu, který vede nad Carolinou už 2:0 na zápasy. V nočním utkání dokonce "Medvědi" porazili "Hurikány" 6:2.

Tento výsledek hodně pokazil osobní statistiky brankáři Petru Mrázkovi. Český gólman je však samozřejmě hlavně rozmrzelý z toho, že se pro jeho tým zatím tento duel nevyvíjí příliš slibně. "Musím chytit víc puků, to je jasné. Musím se zlepšit ve všem," podotkl na rovinu český brankář. "Je to 0:2. Už jsme v takové situaci byli. Víme, čeho jsme doma schopni. Teď se musíme z této prohry oklepat, hodit ji za hlavu a soustředit se na další utkání," dodal Mrázek, který si tak připsal při pouhých devatenácti zákrocích jen 76% úspěšnost.

V dresu Bostonu se do statistik zapsali oba Davidové, Krejčí i Pastrňák, když každý z nich přispěl jednou asistencí.
Boston tak i ve druhém zápase využil domácího prostředí a nyní bude série pokračovat na ledě Caroliny. "Je důležité, že jsme využili výhodu domácího prostředí. Byli jsme připraveni, to je naše velká síla. V předchozím utkání jsme byli ve druhé třetině trochu lehkovážní při hře s pukem a dokázali i z toho mála dát gól. Mluvili jsme o tom a chtěli jsme hrát naplno celých šedesát minut. Hráli jsme opravdu dobře, tentokrát i ve druhé třetině. Nedali jsme jim nic, čeho by se mohli chytit," uvedl Matt Grzelcyk, který za Boston vsítil dvě branky.

Boston - Carolina 6:2 (2:0, 2:0, 2:2)

Branky: 16. a 38. Grzelcyk, 19. DeBrusk (Pastrňák), 24. Clifton, 42. Backes (Krejčí), 45. Heinen - 52. Williams, 58. Teräväinen. Střely na branku: 25:23. Brankář Mrázek odchytal za Carolinu celý zápas, inkasoval šest branek z 25 střel a úspěšnost zásahů měl 76 procent. Diváci: 17 565. Hvězdy zápasu: 1. Grzelcyk, 2. Marcus Johansson, 3. Krug (všichni Boston). Stav série: 2:0.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíSport.cz